Јокиќ со трипл-дабл и кош за победа, Вориорс поразени во Портланд


4 копии

Хрватскиот репрезентативец Бојан Богдановиќ во победата на Индијана Пејсерс над Минесота Тимбервулвс 122:115 го одигра најдобриот меч оваа сезона.Богдановиќ ја ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Хјустон успеа да ја врзе четвртата победа во низа во НБА лигата, откако оваа вечер на домашен терен успеа да го победи Мајами во доста интересен и возбудлив ...
| | веќе видена | слични

НБА-шампионот Голден стејт го претрпе вториот пораз во низа и повторно кобни беа последните минути од мечот. „Воините“ вчера со тројка во последната секунда ...
| | веќе видена | слични

Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни шест натпревари. Тимот на српскиот кошаркар, Никола Јокиќ Денвер запиша пораз во натпреварот против Јута. Јокиќ ...
| | веќе видена | слични

Хјустон влезе во победнички ритам, на домашен терен го совлада Мајами со 121-118 во фантастичното издание на Џејмс Харден. Ѕвездата на Рокетс испорача 58 поени ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
повеќе

Останато

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото ...
сите 627 | | | веќе видена

С Историски факт е дека бугарската власт и цар биле сојузници на Германија и Хитлер, но тоа не значи дека Бугарите треба да бидат нарекувани фашисти. Сојузници ...
сите 306 | | | веќе видена

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 218 | | | веќе видена

Во моментот се одржува протест организиран од страна на најголемата опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ.Поаѓањето започна во 12:30 од две локации во Скопје, СЦ ...
сите 280 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекува вкупно 881 пациент позитивен и суспектен на корона вирусот – ...
сите 795 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Вицепремиерот на Бугарија, Красимир Каракачанов, во изјава за Канал 77, во емисијата Стадион, во која гостуваше премиерот Зоран Заев, изјави дека не слушнал, ...
сите 127 | | | веќе видена

Бугарската влада веднаш да го одобри почетокот на пристапните преговори на Северна Македонија со ЕУ, а дебатите, наместо за историски прашања, да се префрлат ...
сите 377 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јокиќ со трипл-дабл и кош за победа, Вориорс поразени во Портланд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: