Излегува дуетот на Ејми Вајнхаус и Тони Бенет

Една од последните изработки на Ејми Вајнхаус е дуетот со Тони Бенет кој го снимија во март. Се работи за обработка на поп класика “Body and Soul”, а песната наскоро треба да излезе. Целиот приход од дуетот ќе биде префрлен на фондацијата која ја основа татко му на Ејми, која ќе му помага на зависниците од дрога. Песната која џез легендата ја сними со покојната пејачка ќе излезе на неговиот нов албум “Duets II”, кој ќе биди објаве на 20 септември. Бенет вчера го прослависвојот 85 роденден, а кога ја снимал песната со Ејми, вели дека сакал да и рече да успори со животното темпо.
| | веќе видена | слични

Домот на Ејми Вајнхаус во Лондон ќе се претвори во центар на нова хуманитарна фондација, која ќе го носи името на изведувачката. Блиски до покојната пејачка Ејми Вајнхаус веруваат дека е сосема реално и дека „има смисла" домот на Ејми во вредност од 2,5 милиони фунти во северен Лондон, да биде центар на новата фондација „Ејми Вајнхаус". Каузата ќе биде потпомогната од приходите од добротворниот сингл на Ејми и џез легендата Тони Бенет. Таткото на Ејми Мич изјави дека сака фондацијата да помага во многу области - на деца во неволја, децата со здравствени проблеми, односно „на сите блиски до срцето на Ејми". (Крај)
| | веќе видена | слични

Наскоро излегува последната песна на Ејми Вајнхаус-дует со Тони Бенет Еден од последните проекти на Ејми Вајнхаус, што таа го подготви пред да почине, е дуетот што во март го сними со Тони Бенет. Станува збор за преработка на поп-класиката "Body and Soul", а песната наскоро треба да се најде во продажба. Сиот прихот од дуетот ќе биде уплатен на фондацијата што ја основа татккот на Ејми, Мич, а чија цел е да им се помогне на зависниците од дрога. Песната што џез легендата Тони Бенет ја сними со покојната пејачка ќе се најде и на неговиот најнов албум „Duets II“, што ќе биде објавен на 220 септември. Бенет во средата го прослави својот 85-ти роденден, а кога ја снимаше песната со Ејми, објасни дека сакал да и каже дека таа морала малку да го забави своето темпо на живеење. „Се обидував да и кажам дека има толку многу талент, дека треба да успори. Кога слушнав дека умрела, не можев да престанам да плачам. Беше толку мила“, изјави Бенет, кој и самиот со години се мачеше со зависности.
| | веќе видена | слични

Станува збор за обработка на поп-класика „Body and Soul“, снимена во март во митското Еби Роуд студио во Лондон. Песната која Ејми во март ја снимила во дует со легендарниот џез музичар Тони Бенет наскоро ќе можеме да ја погледнеме, а целокупниот приход од продажбата ќе биде наменет во борбата против зависноста. Стануба збор за обработка на поп-класиката „Body and Soul“, снимена во март во митскиот Еби Роуд студио во Лондон. „Body and Soul“ ќе го најават излегувањето на албумот на Бенет „Duets II“ кога тој микрофонот го подели со пејачите од различни генерации и жанрови. Во исчекување на споменатиот сингл, ви ја носиме песната „Boulevard Of Broken Dreams“ која ја изведе со Бенет, Стинг и Диана Крол.
| | веќе видена | слични

"Во студиото Еби Роуд во март Ејми Вајнхаус ја сними последната песна. Станува збор за обработка на поп-класика „Body and Soul“. Наскоро ќе можеме да ја погледнеме и слушнеме песната која Ејми ја снимила во дует со легендарниот џез музичар Тони Бенет. Целокупниот приход од продажбата на песната ќе биде наменет во борбата против зависноста. Новата песна пак ќе го најави излегувањето на албумот на Бенет „Duets II“ кога тој микрофонот го дели со пејачите од различни генерации и жанрови. Во моментов ја слушаме песната „Boulevard Of Broken Dreams“ која Ејми ја изведе со Бенет, Стинг и Диана Крол."
| | веќе видена | слични

Последната песна која ја снимила Ејми Вајнхаус пред смртта е дуетот "Body and Souls" заедно со Тони Бенет. Темата ќе се најде на неговата компилација "Souls 2", која за брзо време треба да излезе во продажба. "Пробував да и кажам дека е многу талентирана и дека треба малку да запре со животот. Кога слушнав дека починала не можев да престанам да плачам. Ми беше толку драга", рекол Бенет кој со години водел борба против зависноста. Целиот приход од продажбата на дуетот ќе замине во хуманитарна фондација чија намена е да им помага на младите кои се борат со болести и зависности, а основач е таткото на Ејми, Мич Вајнхаус.
| | веќе видена | слични

Дуетот помеѓу џез легендата Тони Бенет и покојната Ејми Вајнхаус ќе биде издаден наскоро како добротворен сингл. Приходите од песната „Body and Soul" ќе бидат отстапени на добротворна организација основана од покојниот татко на пејачката за помош на младите луѓе. Двајцата пејачи ја снимија песната во лондонското студио Еби Роуд во март. Тоа е една од последните снимки на Ејми пред нејзината смрт на 23 јули. Синглот ќе биде издаден пред официјалното објавување на албумот „Duets II" на Бенет на 20 септември. - Ќе ја издадеме песната пред албумот. Приходите ќе бидат отстапени на фондацијата, основана од нејзиниот татко, која си постави за цел да ги советува сите млади да не употребуваат дрога, изјави Бенет за Mtv.. Вајнхаус почина ненадејно на 27-годишна возраст, по години борба со зависноста од алкохолот и дрогата. Семејството на пејачката сеуште ги очекува резултатите од токсиколошките испитувања кои треба да ги утврдат причините за смртта на Ејми. (Крај)
| | веќе видена | слични

Последната песна која Ејми Вајнхаус ја снимила пред смртта е дуетот „Body and Souls“ кој го направила со Тони Бенет. Песната ќе се најде на компилацијата на Тони Бенет „Duets II“ која ќе биде објавена на 20. септември, а пејачот вели дека сé уште не може да се помири со фактот дека Ејми умрела. -Кога чув дека умрела не можев да престанам да плачам. Беше многу мила! Се обидував да ѝ кажам дека е многу талентирана и дека би требало малку да успори во животот оти и јас поминав низ пеколот на зависноста - изјавил Бенет. Целиот приход од продажбата на овој дует ќе оди во хуманитарната фондација која ја основаше таткото на Ејми, Мич Вајнхаус за помош на младите луѓе кои се борат со болестите на зависност. Менаџментот на ненадејно починатата пејачка и семејството Вајнхаус сé уште официјално не соопштиле дали и кога ќе биде објавен постхумен албум.
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното издание на Click Plus не даде одговор на прашањето што доколку референдумот биде успешен, односно дали ...
сите 335 | | | веќе видена

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 87 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
сите 101 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Излегува дуетот на Ејми Вајнхаус и Тони Бенет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: