Тешко повреден тракторист во Кумановско

3 копии

На 25.02.2019 во 14:05 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека во болницата во Кавадарци со повреди бил донесен Ѓ.С.(56) од Кавадарци, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
3 копии

Кумановецот С.В.(46), пожарникар во Територијалната противпожарна единица Куманово, вчера бил тешко повреден при интервенција, информираше МВР. Несреќата се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во 19.06 часот во СВР Куманово било пријавено дека 46-годишниот С.В. од Куманово, вработен како пожарникар во Територијалната противпожарна единица Куманово, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Финска нуди компромис за отворање на преговорите со Македонија. Нашата земја да добие датум за почеток на преговори, а во исто време Европската Унија да ја ...
сите 459 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата, задолжен за европски прашања, Бујар Османи учествуваше на шестата седница на Националниот совет за евроинтеграции, на тема „ ...
сите 260 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 206 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешко повреден тракторист во Кумановско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: