Сонце па снег: Временска прогноза до крајот на неделата

Уште неколку дека и го завршуваме најмалиот месец во годината, а полека ќе навлегуваме во месец март. Како и секогаш ќе биде Баба Марта со триста ума. Времето ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уште неколку дека и го завршуваме најмалиот месец во годината, а полека ќе навлегуваме во месец март. Месец, кој знае да е променлив. Еден ден вистинска ...
| | веќе видена | слични

Денеска е сабота, 16 февруари 2019 година, 47-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 318 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 30 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 187 | | | веќе видена

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
сите 329 | | | веќе видена

Северна Македонија вчеравечер доби речиси неподелена поддршка од најголемите политички групации во Европскиот парламент за почеток на преговорите со ЕУ. Повеќе ...
сите 553 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 922 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го поздрави ратификувањето на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Во неговата изјава, која денеска ...
сите 174 | | | веќе видена

Не Бугарите, туку Македонците треба повеќе да се грижат за решавањето на историските прашања, рече министерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина ...
сите 475 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сонце па снег: Временска прогноза до крајот на неделата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: