ЕУ и Уругвај ќе испратат техничка мисија во Венецуела


3 копии
3 копии

Албанскиот министерот задолжен за Европа и надворешни работи, Гент Цакај во Брисел се сретна со високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската Унија се надева дека завршувањето на преспанскиот процес помеѓу Атина и Скопје ќе создаде позитивна атмосфера и во соседните Србија и Косово. ...
| | веќе видена | слични

Европската унија предупредува за опасностите од воена ескалација во Венецуела и нагласува дека ќе продолжи учество во меѓународни иницијативи во обид да се ...
| | веќе видена | слични

Договорот со Грција многу ќе влијае на одлуката Македонија да добие датум за преговори со Европската Унија. Сепак, шефицата на европската дипломатија по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на ЕУ, Федерика Могерини, за МИА изјави дека во моментов не се исполнети условите за нова рунда ...
| | веќе видена | слични

Високата претставничка за надворешна политика на Европската унија Федерика Могерини по состанокот на Советот на министри за надворешни работи изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Могерини призна дека состанокот почнал со аплауз за постигнатиот договор со Грција, но оти тоа нема да биде  доволно земјава, без постигнати резултати во ...
| | веќе видена | слични

Високата претставничка за надворешна политика на ЕУ Федерика Могерини, на прес-конференцијата по денешниот Совет за надворешни работи, рече дека посакува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 181 | | | веќе видена

Фокусот на соработката на Министерството за финансии со Развојната програма на Обединетите Нации (УНДП) во следниот период, ќе биде подобрување на управувањето ...
сите 510 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 200 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Ако од денеска до 10 октомври сите, ама баш сите до еден, се придржуваме на три толку прости правила (два метра, маска, миење раце) на 11 октомври може да ...
сите 78 | | | веќе видена

Економско-социјалниот совет денеска ја одржа својата втора седница предводена од министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска како претседателка, ...
сите 222 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Во попладнивните часови на 25. септември во полициската станица Неготино, 59-годишна жена од овој град пријавила дека била измамена од 18-годишниот А.М. од ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ и Уругвај ќе испратат техничка мисија во Венецуела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: