Анкета: За мнозинство граѓани се важни вообичаените вакцини кои се примаат во земјава

Според истражувањето на Македонски центар за меѓународна соработка во врска со епидемијата на морбили, за тоа колку се важни вакцините кои се применуваат во ...
| | веќе видена | слични

Вкупниот број на заразени од мали сипаници во Европа во 2018 година беше највисок во последните 10 години и три пати повеќе од вкупниот број на пациенти во ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Во екот на епидемијата на морбили и кампањата за вакцинација, порталот Плусинфо разговараше со проф. д-р Александра Грозданова , претседателка на Комитетот за ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите неколку дена се вакцинирани стотина деца. Во неколку училишта се уште имаме отпор од родителите и реакции од училиштата во однос на тоа како ...
| | веќе видена | слични

Изјави за тоа дали прифаќаат да им бидат вакцинирани децата што не примиле МРП-вакцина (за морбили, рубеола, паротистис) деновиве стигнуваат до родителите на ...
| | веќе видена | слични

Од крајот на минатата недела почна теренската вакцинација во основните училишта во Скопје. Во шест училишта се вакцинирани стотина деца. Во неколку училишта ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 187 | | | веќе видена

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
сите 329 | | | веќе видена

Северна Македонија вчеравечер доби речиси неподелена поддршка од најголемите политички групации во Европскиот парламент за почеток на преговорите со ЕУ. Повеќе ...
сите 553 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 922 | | | веќе видена

Не Бугарите, туку Македонците треба повеќе да се грижат за решавањето на историските прашања, рече министерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина ...
сите 475 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го поздрави ратификувањето на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Во неговата изјава, која денеска ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анкета: За мнозинство граѓани се важни вообичаените вакцини кои се примаат во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: