Вистиномер: Партиските вработувања не можат да се оправдаат


Скандалите поврзани со непотизам, продолжуваат . За политичките партии ова прашање се претвори во воено поле објавувајќи имиња на лица кои се вработени на ...
| | веќе видена | слични

„СДСМ е против партизација и против непотизам, акцијата тргна, нема назад, време е да се пресечат роднинските јазли поставени на работни позиции кои што се ...
| | веќе видена | слични

По низата реакции и критики од јавноста за скандалозните вработувања, членови на семејствата на претставници од власта се повлекуваат од работните места. ...
| | веќе видена | слични

Горан Поцев, независен советник упати порака до владата предводена од СДСМ дека е доста со партиските вработувања за кои деновиве се рашири голема прашина. ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Советот на амбасадори“ со големо разочарување  ја прими одлуката на Европскиот совет да не и се додели датум на Македонија и покрај исполнувањето на речиси ...
сите 234 | | | веќе видена

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
сите 176 | | | веќе видена

Чувар вработен во угостителски објект лоциран на скопскиот булевар „Јане Сандански“ во раните утрински часови на 22. октомври во полиција пријавил дека маж ...
сите 291 | | | веќе видена

„Сметаме дека повеќе од 100 луѓе избегале. Не знаеме каде се тие“, изјави Џејмс Џефри, американскиот претставник за Сирија, пред американскиот комитет за ...
сите 575 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вистиномер: Партиските вработувања не можат да се оправдаат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: