Агресорите од соседството

Скопје е денеска трети по ред на листата на најзагадени градови во светот. Позагадени се само Мумбаи во Индија и Дака во Бангладеш. Од Владата, пак, велат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Експертот за Балканот од Универзитетот во Грац, Флоријан Бибер вели дека одлуката на шефовите на дипломатиите на земјите членки на ЕУ да не се одобри почеток ...
сите 997 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Австрискиот дипломат и поранешен висок претставник на меѓународната заедница во Босна и Херцеговина, Волфганг Петрич, позитивно ја оцени иницијативата за ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Агресорите од соседството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: