Европа и Македонија ја зафаќа силен антициклон кој ќе предизвика суша и вистинска пролет – детали на Славчо Попоски

Силен циклон над Атлантикот од денес па во следните денови како над целиот Европски Континент па така и кај нас ќе услови стабилно, суво и натпросечно топло ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Сообраќајот на патиштата низ државата утринава се одвива по суви коловози. Од Авто мото сојузот на Македонија информираат дека останува забраната за тешки ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зимата повторно се врати во Македонија. По пролетните температури низ целата држава, од вчера во Македонија нагло паднаа температурите, а на планините започна ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Снег провејува скоро на цела територија. Забрана за тешки товарни возила има на патните ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Снег провејува скоро на цела територија, на повеќе планински превои воведена е забрана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 138 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 185 | | | веќе видена

Голем интерес предизвика кај граѓаните проектот викенд без ДДВ за кој вчер апремиерот Зоран Заев рече дека ќе биде во текот на продолжениот викенд од 10 до 12 ...
сите 418 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска повторни упати порака и потсетување до родителите кои користат продолжено породилно боледување и до ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европа и Македонија ја зафаќа силен антициклон кој ќе предизвика суша и вистинска пролет – детали на Славчо Попоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: