Кровот на студентскиот дом „Кузман“ како депонија ФОТО

Скопје е денеска трети по ред на листата на најзагадени градови во светот. Позагадени се само Мумбаи во Индија и Дака во Бангладеш. Од Владата, пак, велат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Студентите се задушуваат во сопственото ѓубре. Дворовите се како депонии“ е насловот на текстот преку кој прикажуваме какви се дворовите на студентските ...
| | веќе видена | слични

Ѓубрето и понатаму не им дава мир на студентите во Скопје. Нашите академски граѓани кои живеат во студентските домови снаодливо си го фрлаат ѓубрето преку ...
| | веќе видена | слични

Откако во медиумите и на социјалните мрежи почнаа да се споделуваат фотографии од студентскиот дом „Кузман Јосифовски-Питу“ на кои се гледаат купишта ѓубре што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерите на земјите членки на Европската Унија на утрешното заседание ќе прават напори да дојдат до консензуално решение поврзано со почетокот на преговорите ...
сите 145 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Сириската невладина агенција за човекови права објави дека е забележан огромен конвој на сириската армија како го напушта Манбија, уште еден курдски град над ...
сите 802 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кровот на студентскиот дом „Кузман“ како депонија ФОТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: