До 2025. година ќе има над 60 милиони роботи во домовите


Хотелот во кој вработените биле повеќето роботи, требало на дело да докаже како ќе изгледа иднината на оваа индустрија, но изгледа дека роботите, барем во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

До 2025. година ќе има над 60 милиони роботи во домовите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: