Мадуро ја испраќа војската на границата со Колумбија: Ќе ги чекаме американските провокации!


Претседателот на Венецуела ја испрати војската на границата со Колумбија и порача – знаеме дека ќе има провокации, но ќе ја направиме границата мирна и ...
| | веќе видена | слични

Четири лица загинаа, а 24 беа повредени на границата помеѓу Венецуела и Бразил. Камиони полни со хуманитарна помош беа запалени од страна на венецуелската ...
| | веќе видена | слични

Американскиот потпретседател Мајк Пенс, треба за прв пат да се состане со лидерот на Венецуаела во Колумбија утре во знак на поддршка за Хуан Гуиду по викендот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Најмалку четворица луѓе загинаа во судирите на границата меѓу Венецуела и Колумбија, а 285 луѓе се повредени, пренесуваат светските медиуми. Немирите избија ...
| | веќе видена | слични

Драматична станува ситуацијата на границата меѓу Венецуела и Колумбија. Како што објави Би-би-си, повикувајќи се на локални медиуми, едно лице загинало, а 14 ...
| | веќе видена | слични

Најмалку четири луѓе се убиени, а стотици се повредени во насилствата во пограничните региони на Венецуела, откако опозициските активисти се обидоа да ѝ се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку ...
сите 98 | | | веќе видена

Значителен и суштински напредок во борбата против корупцијата постигна Република Македонија, што се должи на посветеноста, мерките и политиките на Владата ...
сите 181 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 306 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници денес Претседателот на Советот на Европски полициски ...
сите 88 | | | веќе видена

– Македонија последна во регионот го започнува образовниот процес и тоа неподготвена. Требаше анализите и подготовките да с еправат уште од март кога започна ...
сите 201 | | | веќе видена

Докторот Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија преку својот Фејсбук профил упати порака до сите објаснуваќи дека ако се придржуваме до трите правила на ...
сите 74 | | | веќе видена

Владата утре треба да го усвои четвртиот пакет на економски мерки вреден 350 милиони евра. Пакетот е обемен, и во него се опфатени компаниите на кои им е ...
сите 222 | | | веќе видена

На 25.09.2020 во 13.50 часот во работна канцеларија во СВР Струмица , инспектор, додека вршел проверка на службениот пиштол, од невнимание испукал еден куршум ...
сите 393 | | | веќе видена

Историските настани и личности не се работа на политичарите и на комисии, вели историчарот Тодор Чепреганов во однос на ставовите кои доаѓаат од официјална ...
сите 27 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мадуро ја испраќа војската на границата со Колумбија: Ќе ги чекаме американските провокации!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: