Без вода дел од жителите во Центар

2 копии

Вечерва поради дефект на пумпната станица во село Глумово прекинато водоснабдување имаат корисниците од селата Глумово и Матка. Дефектот ќе се санира утре, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Еврокомесарот, Јоханес Хан, на денешната заедничка прес-конференција со Зоран Заев говореше за пристапните преговори за ЕУ, а побара и од европските лидери да ...
сите 981 | | | веќе видена

По политичарите, и германските бизнисмени изразија поддршка на процесот на проширување на Европската унија и повикаа за започнување на преговорите за ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Елиф Елмас полека прераснува во лидер на македонската фудбалска репрезентација заедно со неуништливиот Горан Пандев, а добрите настапи кои ги имаше во ...
сите 97 | | | веќе видена

Американскиот потпретседател Мајк Пенс ќе ја изрази американската посветеност да се постигне итен прекин на огнот, соопшти Белата куќа Турски официјални ...
сите 794 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без вода дел од жителите во Центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: