Димитријевиќ: Не сме само туристи, сакаме победа над Басконија

Ненад Димитријевиќ ниту за дуелот со Романија не се најде на списокот на Јорданчо Давитков. Предводникот на нашиот национален тим за „Спортмедиа“ ги разјасни ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот плејмејкер Ненад Димитријевиќ, со својот Хувентуд, не успеа да приреди изненадување во полуфиналето на шпанскиот куп и загуби од Реал Мадрид со ...
| | веќе видена | слични

Ненад Димитријевиќ и Хувентуд ќе играат во полуфиналето на Купот на Шпанија и тоа откако во четвртфиналето направија изненадување и го добија евролигашот ...
| | веќе видена | слични

Ненад Димитријевиќ и неговите соиграчи од Хувентут направија изненадување на Фајнл-ејт завршницата на шпанскиот куп совладувајќи ја Басконија со резултат ...
| | веќе видена | слични

Ненад Димитриеевиќ одигра десеттина минути за Хувентуд против Басконија и имаше солиден придонес во изненадувачката победа на неговиот тим против евролигашот ...
| | веќе видена | слични

Ненад Димитријевиќ и неговиот Хувентуд приредија изненадување во „Копа дел Реј“, во четвртфиналето ја совладаа Басконија со 98:89 и ќе играа за пласман во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 235 | | | веќе видена

Ова е веќе избришано:"Македонска" опера и балет"Македонска" радиотелевизија"Македонски" шуми"Македонска" филхармонија"Македонски" народен театар"Македонска" ...
сите 366 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

1803 Ајнтрахт Франкфурт – Борусија Дортмунд (Сабота, 15.30 часот) Тешко ми е да типувам против Ајнтрахт Франкфурт, екипа за која сум играл и имам прекрасни ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитријевиќ: Не сме само туристи, сакаме победа над Басконија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: