Ова е најскапиот остров на светот и сега се продава: Нудат рајски плажи и ослободување од данок, а цената е...


Приватниот вештачки остров Ал Марџан во Обединетите Арапски Емирати се продава за 410 милиони евра. На купците им нудат погодности како ослободување од данок ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Данската Влада објави дека планира да гради девет вештачки острови на територијата на Копенхаген, кои треба да генерираат обновлива енергија. Изградбата на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со оглед на важноста и огромниот (оправдан) интерес за датумот за отпочнување на преговорите со ЕУ и отворањето на нова „пандорина кутија“ за која пишував ...
сите 974 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 279 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова е најскапиот остров на светот и сега се продава: Нудат рајски плажи и ослободување од данок, а цената е...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: