Костов: Двајца пациенти од синоќешната сообраќајна несреќа се во критична сосотојба

Пет лица се сместени на Одделот за интензивна нега во ГОБ „8 Септември“, од кои двајца се во критична состојба, по синоќешната автобуска сообаќајна несреќа што ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Моника Наумовска, сопруга на еден од повредените патници, денеска ја сподели нивната херојска приказна: „Еве сум тука во чекалната пред одделот во болницата „8 ...
| | веќе видена | слични

Трагичната несреќа која ја обви земјава во црно ги сплоти сите како никогаш досега. Социјалните мрежи се преплавени со искрени молитви и пораки за сочувство – ...
| | веќе видена | слични

Момче си ја скршило раката кога притрчало да им помогне на повредените во страшната несреќа што се случи кај Лескарци. И покрај повредата, тој со скршена рака, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Лекарите и медицинскиот персонал цела ноќ дежураа, а многумина од нив иако не повикани самите доаѓале и се пријавувале за да работат и да помогнат што е можно ...
| | веќе видена | слични

Нехат Амети и Рами Пајазити биле меѓу првите кои вчера помогнаа во несреќата кога автобус се преверте на патот Скопје-Тетово и загинаа 14 луѓе. Сопруга на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нехат Амети и Рами Пајазити се двајца од хероите кои завчера по несреќата кај Карпалак беа првите кои им помогнаа на повредените патници од превртениот автобус ...
| | веќе видена | слични

Откако девојка преку фејсбук повика вечерва да бидеме со Кемал СК, кој помага на семејствата на повредените кои спијат пред градската болница 8 Септември, се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пописот е важен во секое општество и е алатка, инструмент за да обезбеди огромен сет на податоци кои се потребни за креирање на развојни политики од централно, ...
сите 534 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 183 | | | веќе видена

8.000 дози вакцини од производителот Фајзер, што Македонија ќе ги добие од соседна Србија се наменети за сите здравствени и медицински работници, а во од ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костов: Двајца пациенти од синоќешната сообраќајна несреќа се во критична сосотојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: