Две мали деца останаа без мајка- жртвите од страшната несреќа на возраст од 19 до 33 години


Четиринаесетмина – некои се знаеле меѓу себе, некои си биле странци, загинаа вчера во страшната несреќа кај село Ласкарци откако авбтобус на компанијата „Дурмо ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дебреше обвиено во цpно. Денеска им беше кажано последното збогум на Раметула Абдурахими и Валдете Хамити. Илјадници граѓани се собраа во гостиварско Дебреше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шестмина пацинети се уште се во тешка состојба, четворица од се на КАРИЛ со тешки повреди во абодменот, повреди на глава, а на 20-годишната девојка имаше ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Била во Скопје да си го види внучето, па се качила во автобусот на смртта: Трпана почина во грозоморната сообраќајка Несреќата која ја зави Македонија во црно ...
| | веќе видена | слични

Познат е идентитетот на 14 патници кои го загубија животот во вчерашната автобуска несреќа кај Карпалак. Раметула Абдураими, единец во семејството Абдураими ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски најави дека првичните сознанија од истрагата за автобуската несреќа се очекуваат денеска откако вчера заврши ...
| | веќе видена | слични

Четиринаесет животи однесе автобусот на смртта на патот Скопје-Тетово кај селото Ласкарци, кога излета од патот, ја проби оградата, влета на стариот пат и ...
| | веќе видена | слични

Познат е идентитетот на 14 патници кои го загубија животот во вчерашната автобуска несреќа кај Карпалак. Македонија тагува по прерано згаснатите животи. Ова се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечер-ва при своеото гостување во централниот дневник на Сител ...
сите 336 | | | веќе видена

Американски официјални лица го критикуваа полициското насилство врз демонстрантите во Русија, по што Кремљ ги обвини САД за мешање во внатрешните работи на ...
сите 326 | | | веќе видена

Никогаш не сум споменал дека друго лице е виновно, рече денеска премиерот Зоран Заев за масакрот кај Смилковско Езеро, коментирајќи ги завршните зборови за ...
сите 153 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 106 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 263 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Пред неколку дена констатиравме дека помина една година од воведување на карантин во Вухан, градот во Кина каде за прв пат се појави корона ...
сите 409 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две мали деца останаа без мајка- жртвите од страшната несреќа на возраст од 19 до 33 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: