Хаса, Куртовски и Дука со сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа


Дебарскиот муфтија Рамазан Хаса, градоначалникот на Маврово и Ростуше, Медат Куртовски и вршителот на должноста градоначалник на Дебар, Хекуран Дука, изразија ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Работодавачите во чии компании работеле повредените или загинатите во сообраќајната несреќа кај Ласкарци треба овие случаи да ги пријават во Државниот ...
| | веќе видена | слични

Македонското здружение за заштита при работа (МЗЗПР), денеска излезе со соопштение во однос на сообраќајната несреќа кај Ласкарци. Од здружението потенцираат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Според Законот за безбедност и здравје на работа, сите патници што настрадаа во автобуската несреќа кај селото Ласкарци, а кои биле во работен однос и патувале ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи повеќето од патниците во автобуската несреќа кај Ласкарци, на кобниот ден се враќале од работното место кон својот дом , Македонското здружение за ...
| | веќе видена | слични

Осигурителната компанија „Еуросиг’ ќе им исплати оштштета на повредените и на семејствата на жртвите во автобуската несреќа што се случи на 13 февруари на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директорот на осигурителната компанија Еуросинг, преку која бил осигурен автобусот на „Дурмо турс“ ги повикал семејстватаа на загинатите, но и на повредените ...
| | веќе видена | слични

Патничкиот автобус кој се преврти кај селото Ласкарци при што загинаа 15 лица бил осигуран, па псигурителната компанија „Еуросиг” потврди дека повредените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечер-ва при своеото гостување во централниот дневник на Сител ...
сите 335 | | | веќе видена

Американски официјални лица го критикуваа полициското насилство врз демонстрантите во Русија, по што Кремљ ги обвини САД за мешање во внатрешните работи на ...
сите 326 | | | веќе видена

Никогаш не сум споменал дека друго лице е виновно, рече денеска премиерот Зоран Заев за масакрот кај Смилковско Езеро, коментирајќи ги завршните зборови за ...
сите 150 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 106 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 263 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Пред неколку дена констатиравме дека помина една година од воведување на карантин во Вухан, градот во Кина каде за прв пат се појави корона ...
сите 408 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хаса, Куртовски и Дука со сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: