Се скарал за плаќање сметка, па скршил излог на пекарница во Кадино

Во пекарница во скопското село Кадино во утринските часови на 13 февруари, по претходна расправија за плаќање сметка, 31-годишен жител од село Марино излегол ...
| | веќе видена | слични

Турската пекарска компанија „Simit Sarayi“ доаѓа на словенечкиот пазар. Веста ја загрижи пекарската индустрија во Словенија, пишуваат словенечки и хрватски ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Советот на амбасадори“ со големо разочарување  ја прими одлуката на Европскиот совет да не и се додели датум на Македонија и покрај исполнувањето на речиси ...
сите 238 | | | веќе видена

Сигурен во изборната победа, претседателот на ВМРО-ПНЕ Христијан Мицкоски од Прилеп порача дека главните предизвици доаѓаат по формирањето на новата влада. Ни ...
сите 224 | | | веќе видена

Чувар вработен во угостителски објект лоциран на скопскиот булевар „Јане Сандански“ во раните утрински часови на 22. октомври во полиција пријавил дека маж ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се скарал за плаќање сметка, па скршил излог на пекарница во Кадино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: