Со законското решение ќе се спречува непотизмот и вработување по партиска линија


Во меѓувреме по обелоденувањето на повеќе случаи на вработување на блиски роднини на функционери од власта во државни министерот Дамјан Манчевски најавува ...
| | веќе видена | слични

Гостивар изгледа е заразен со епидемија на непотизам. Како што дознава КУРИР, низа скандалозни вработувања се случени во изминатиов период. Граѓаните се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По серијата обвинувања за вработувања на свои блиски членови на потесното семејството, пратеникот од Делчево, Мира Стојчевска вечерва во коментар на фејсбук ...
| | веќе видена | слични

Конечно, по лавина од обвинувања за влијание при вработување на членовите на нејзиното потесно семејството, синот, сопругот и братот, пратеничката Мира ...
| | веќе видена | слични

Eкс министерот Миле Јанакиески, осомничен дека бил организатор за насилниот 27 април, денеска е претепан во истражниот затвор Шутка, каде отслужува 30 дневен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пратеничката од СДСМ, Мира Стојчевска попладнево преку соопштение извести дека нејзиниот сопруг ќе се откаже од унапредувањето во командир на Шумската полиција ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеничката Мира Стојчевска, по една недела молк за вработувањето на синот и братот и за унапредување на сопругот, се огласи преку социјалните мрежи. Таа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

,,Изминативе денови внимателно ги следев реакциите во јавноста во однос на обвинувањата за непотизам, нешто што е спротивно на мојата определба и заложба за ...
| | веќе видена | слични

Ило Стојчевски, сопругот на пратеничката Мира Стојчевска, се откажа од командирската позиција во Шумската полиција во Делчева, извести пратеничката од редовите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мира Стојчевска, пратеничката од редовите на СДСМ која периодов е главна тема поради обвинувањата за непотизам, се огласи на Фејсбук за ситуацијата со статус. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повеќе од 50 луѓе починале од новиот коронавирус, а повеќе од 2.000 луѓе се заразени. Засега, Светската здравствена организација не сака да прогласи глобална ...
сите 584 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 214 | | | веќе видена

Кинеските власти решија новогодишните празници да бидат продолжени до 2 февруари, со цел дополнително да се влијае врз намалување на ширењето на новиот корона ...
сите 158 | | | веќе видена

Не може да има забрана за увоз на отпад бидејќи земјава повеќе извезува отколку што увезува отпад, тврди за Детектор заменик министерот за животна средина Јани ...
сите 256 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во 2020 година од втората позиција, но тој веќе го направи чекор кон првата позиција каде се наоѓа Рафаел Надал. Шпанецот ...
сите 184 | | | веќе видена

Музичката манифестација „Grammy awards“ која се оддржува во Стејплс центар, кошаркарскиот дом на Лос Анџелес Лејкерс и на Коби Брајант започна со минута молк ...
сите 175 | | | веќе видена

Вчера во 15,35 часот Т.Б. од Црвен крст во СВР Скопје пријавила дека над детското одмаралиште на Водно, додека се обидувале да стигнат до повредено лице на ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со законското решение ќе се спречува непотизмот и вработување по партиска линија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: