Сопругот на Стојчевска унапреден во командир на Шумска полиција во Делчево

Пратеничката Мира Стојчевска е во центарот на вниманието овие денови, по објавените информации дека неколку члена од нејзината фамилија се вработени во државни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Над 525 илјади евра биле исплатени за патни трошоци на пратениците во Собранието минатата година, покажува анализата на „Макфакс“ од податоците до кои дојдоа ...
| | веќе видена | слични

Сепак, на годишно ниво, според наплатените патни трошоци, пратеничката од Делчево го држи второто место. Прва е Бети Рабаџиевска од Ресен, по неа е Стојчевска, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не сум влијаел ниту сум вработил некого за да барам некој нешто да направи, изјави денеска министерот за земјоделство Љубчо Николовски во врска со ...
| | веќе видена | слични

Некои актуелни теми тешко е да се рубрицираат дали се за во занимливости, дали за сериозна политика, дали се за економија, за спорт или пак едноставно се за ...
| | веќе видена | слични

Високи функционери на власта продолжуваат да вработуваат свои роднини. Работно место во се поатрактивниот за вработување ЕЛЕМ доби и Борче Поповски, татко на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Разочарани сме што Европскиот совет не даде согласност за пристапни преговори во овој момент, но, се надеваме дека тоа ќе се случи пред Самитот ЕУ- Западен ...
сите 1784 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Во ВМРО ДПМНЕ има поплава од документи и материјали кои ги носат загрижени граѓани кои ги докажуваат коруптивните активности на власта. Најголем дел од ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопругот на Стојчевска унапреден во командир на Шумска полиција во Делчево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: