Антикорупциска ќе следи злоуптреба на државни ресурси за партиски цели во предизборието

3 копии

Државната комисија за спречување на корупцијата најави дека покрај контролата на законитоста на финанирањето на политичките партии и изборната кампања за ...
| | веќе видена | слични

Од денот на распишување на претседателските избори, до изборот на нов претседател, министерствата, државните и локалните институции имаат скратени ингеренции, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во периодот од распишување до оддржување на изборите за претседател и за градоначалник во неколку општини не смее да се почне било каква изградба на објекти со ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во периодот на донесување на одлуката за распишување на претседателските избори не смее да се почне било каква изградба со средства од буџетот или од јавни ...
| | веќе видена | слични

Со денот на распишување на претседателските избори, се забранува изградби со буџетски средства или јавни фондови, од јавни претпријатија и се друго со државен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антикорупциската комисија најави дека ќе го следат изборниот процес за претстојните претседателски избори и за избор на градоначалници на Охрид, Дебар и Ново ...
| | веќе видена | слични

– Досега сме биле сведоци дека се корстат службени возила, се користеле канцеларии. Затоа ги повикуваме и граѓаните и медиумите кои ќе забележат дека има каква ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на денешниот протест со мотото „Оставка на Заев, слобода на народот,“ посочи дека од Министерството за ...
сите 629 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска рече дека не се согласува со изјавата на премиерот Зоран Заев дека Бугарите го ослободиле Скопје и дека ...
сите 625 | | | веќе видена

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 23 до 29 ноември намален е бројот на нови случаи со Ковид-19. Тестирани се вкупно ...
сите 368 | | | веќе видена

Најавата дека итно ќе се стави на располагање за пациентите од вториот бран на пандемијата, за новиот ковид Центар кај Стара Систина и по 11 дена ...
сите 498 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Владо Бучковски е убеден дека ќе најде решение, околу спорот со Бугарија. -Убеден сум дека ќе најдеме решение, но не за седум дена. Можеби ...
сите 134 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 38 | | | веќе видена

Заев одби единство во разговорите, за да сега со осудениот криминалец Бучкоски ја продаваат Македонија „Тандемот лепливи прсти“ Заев – Бучковски кој ја ...
сите 164 | | | веќе видена

Самопрогласениот хистеричен политичар четири дена се крие и не дава одговор на јавно поставени прашања. Наместо одговор, Мицкоски со денови организира собири ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Антикорупциска ќе следи злоуптреба на државни ресурси за партиски цели во предизборието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: