Антикорупциска ќе следи злоуптреба на државни ресурси за партиски цели во предизборието

3 копии

Државната комисија за спречување на корупцијата најави дека покрај контролата на законитоста на финанирањето на политичките партии и изборната кампања за ...
| | веќе видена | слични

Од денот на распишување на претседателските избори, до изборот на нов претседател, министерствата, државните и локалните институции имаат скратени ингеренции, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во периодот од распишување до оддржување на изборите за претседател и за градоначалник во неколку општини не смее да се почне било каква изградба на објекти со ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во периодот на донесување на одлуката за распишување на претседателските избори не смее да се почне било каква изградба со средства од буџетот или од јавни ...
| | веќе видена | слични

Со денот на распишување на претседателските избори, се забранува изградби со буџетски средства или јавни фондови, од јавни претпријатија и се друго со државен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антикорупциската комисија најави дека ќе го следат изборниот процес за претстојните претседателски избори и за избор на градоначалници на Охрид, Дебар и Ново ...
| | веќе видена | слични

– Досега сме биле сведоци дека се корстат службени возила, се користеле канцеларии. Затоа ги повикуваме и граѓаните и медиумите кои ќе забележат дека има каква ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред утрешната седница на владата во Тетово, Теута Арифи конечно реши да поработи и како градоначалничка им нареди на комуналните служби да го исполираат ...
сите 108 | | | веќе видена

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 193 | | | веќе видена

Ево Моралес по тензичната политичка ситуација во Боливија доби азил од Мексико и претседателот во оставка на латиноамериканската земја првата ноќ како ...
сите 160 | | | веќе видена

 Некои луѓе едноставно се исполнуваат кога им упатуваат критики на другите, без да се погледнат себеси, а во хороскопот има три знаци кои се познати по тоа. ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Антикорупциска ќе следи злоуптреба на државни ресурси за партиски цели во предизборието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: