СДСМ-Ќе се бара консензуален кандидат за претседател


СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Највисокото раководство на социјалдемократите синоќа одлучи дека сега не е време за вонредни избори и го отфрлија барањето на опозицијата за изборно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Веќе сме во НАТО, одговорна партија не би ја загрозилa шансата за почеток на преговори со ЕУ. Време е за силна економија и избор на вистински претседател, ...
| | веќе видена | слични

По одлуката на Социјалдемократскиот Сојуз да нема предвремени избори, опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку својот лидер Христијан Мицкоски реагираше потенцирајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Нашата татковина веќе е дел од НАТО. Постигнат е историски успех и остварување на еден од клучните стратешки национални приоритети. Оваа година се очекува и ...
| | веќе видена | слични

Откако СДСМ вечерва одлучи да не оди на предвремени парламентарни избори, се огласи и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. -Зоран Заев и СДСМ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 21 февруари, Британија воведе санкции за шест лица кои беа одговорни за арктичката казнена колонија каде што минатата недела почина рускиот опозициски лидер ...
сите 524 | | | веќе видена

Земјите членки на Европската унија самостојно одлучуваат по однос на тоа како ќе се однесуваат за валидноста на патните исправи. Главно граѓаните немаат ...
сите 450 | | | веќе видена

Демократската унија за интегрцаија (ДУИ) објави дека утре во 11 часот, партискиот лидер Али Ахмети ќе им се обрати на граѓаните преку директен пренос на ...
сите 308 | | | веќе видена

САД денеска соопштија дека највисокиот суд на Обединетите нации не треба да дава советодавно мислење за „итно и безусловно повлекување“ на Израел од ...
сите 371 | | | веќе видена

„Мицкоски постојано е опкружен со луѓе поврзани со скандали со дрога. Пред неколку месеци претседателот на ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот близок ...
сите 142 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 90 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 165 | | | веќе видена

Денеска министерот за внатрешни работи Панче Тошковски, заменик министерот Назим Буши и дополнителниот заменик министер Митко Бојмацалиев остварија работна ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ-Ќе се бара консензуален кандидат за претседател

Од:
До кого (е-маил):
Порака: