Фуркан пак го начека Заев, премиерот почна да зборува неповрзано

2 копии

Новинарот на Клан Телевизија, Фуркан Салиу на својот Фејсбук профил сподели видео, на кое се гледа ситуацијата од самото место на несреќата. -За жал има жртви, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Судот во рускиот град Салехард соопшти дека на 4 март, зад затворени врати, ќе одлучува по барањето на Људмила Навалнаја (69), мајка на рускиот опозициски ...
сите 490 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски.Според него, во тек се ...
сите 440 | | | веќе видена

Во текот на изминатиот ден тројца патници кои сакале да ја минат македонската граница се приведени бидејќи имале несоодветни документи.Во едниот случај ...
сите 393 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ, по превземањето на власта, ќе спроведе два клучни проекти, во областа на урбанизмот. Првиот проект се вика BIM (Building Information Modeling), со ...
сите 72 | | | веќе видена

Од синоќа од 23 часот нормализирано е влегувањето во Грција преку преминот Евзони, кој од 18 часот беше блокиран од грчките земјоделци, а тамошните погранични ...
сите 87 | | | веќе видена

Голем црн чад се рашири низ Скопје од запалени пластични контејнери на булеварот Партизански одреди. Пожарникарите се на терен, а огнот е изгаснат. „Гореа три ...
сите 62 | | | веќе видена

Европејците се уште силно ја поддржуваат Украина, но сега, две години од почетокот на инвазијата, едвај 10 отсто од нив веруваат дека Украина може да ја победи ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фуркан пак го начека Заев, премиерот почна да зборува неповрзано

Од:
До кого (е-маил):
Порака: