Донев: Поставувањето знаме на НАТО беше дефокусирање на јавноста

Во вечерашното гостување во емисијата „Отворено на Алфа“, професорот Јован Донев за денешното поставувањето на знамето на НАТО пред Владата рече дека сето тоа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, во гостување на ТВ21 повторно на темата валидност на пасошите кои не содржат Северна. ...
сите 402 | | | веќе видена

Да ги внесеме Бугарите во Уставот, Македонците и Албанците да ги делат трите највисоки функции, вели Арбен Таравари на прес конференција кој веќе ја најави ...
сите 236 | | | веќе видена

Грдоначалникот на општина Карпош, воедно и претседател на политичката партија ГРОМ, Стевчо Јакимовски исто така ќе се испроба во претседателската трка. Како ...
сите 269 | | | веќе видена

ТВ21 стигна до говорот на Али Ахмети кој утре ќе го чита на прес конференцијата која е најавувана четири дена. Лидерот на ДУИ бара поддршка од Албанците на ...
сите 101 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 91 | | | веќе видена

Европската унија синоќа го повика рускиот вршител на должноста во Брисел да ја пренесе својата „огорченост“ по смртта на рускиот опозиционер Алексеј Навални во ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Донев: Поставувањето знаме на НАТО беше дефокусирање на јавноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: