УЈП објави листа на луѓе и фирми со имиња и презимиња кои должат данок

2 копии

Втора година по ред Амазон нема да и плати ни долар данок на профит на американската држава. И ова, ненамерно, значително е помогнато од политиките на Трамп. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германското министерство за финансии размислува да воведе посебен данок на приходи од огласување на интернет, кој странските компании како „Гугл“ и „Фајсбук“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Разочарани сме што Европскиот совет не даде согласност за пристапни преговори во овој момент, но, се надеваме дека тоа ќе се случи пред Самитот ЕУ- Западен ...
сите 1308 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЈП објави листа на луѓе и фирми со имиња и презимиња кои должат данок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: