Таргет-Тврдина: Преку телефон се нарачувало кои лица да бидат прислушувани

Пристап да слушаат имале повеќе лица или групи, а една од нив била група со назив „Важно”, во која биле Сашо Мијалков, Горан Грујевски и Надица Николиќ. Ова, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Уставниот суд на денешната седница не поведе постапка по иницијативата поднесена на членот 17 од Законот за следење на комуникациите, што лани беше донесен од ...
| | веќе видена | слични

Со измените на Законот за електронските комуникации од декември 2017 година, се посочува дека еден од приоритетите во правец на реформите усвоени од страна на ...
| | веќе видена | слични

Во продолжение на денешното сведочење на Ѕвонко Костовски, клучен сведок во „Тврдина – Таргет“ за масовното нелегално прислушување на граѓани во УБК без судски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Разочарани сме што Европскиот совет не даде согласност за пристапни преговори во овој момент, но, се надеваме дека тоа ќе се случи пред Самитот ЕУ- Западен ...
сите 1307 | | | веќе видена

Одлуката без одлука во Брисел предизвика ексресно решение во Скопје. Брзи предвремени избори. Аналитичарот Алберт Муслиу вели дека емоциите и изборите не смеат ...
сите 471 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таргет-Тврдина: Преку телефон се нарачувало кои лица да бидат прислушувани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: