Сега Вардар има комплекс од Шкендија!


Дополнителниот судија Дарко Стојчевски од Скопје е човекот за кого најмногу зборува скопската фудбалска јавност откако во Тетово, случајно или , не виде чист ...
| | веќе видена | слични

Шкендија го победи Вардар со 1:0 со голот на Имери во првото полувреме, а тренерот на тетовци Ќатип Османи велид ека е задоволен од исходот и освоените бодови, ...
| | веќе видена | слични

Вчера во Македонија се одигра дербито на колото помеѓу Шкендија и Вардар и Тетово кое и овој пат не помина без контроверзна одлука. Во 38-та минута Најдовски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дерби натпреварот помеѓу Шкендија и ФК Вардар денеска заврши со резултат 1-0, но тензиите во Тетово ги подигнала сакндалозната одлука на судиите да не признаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лице заразено со новиот сој Омикрон на коронавирусот бил на голем концерт во саботата, соопшти денеска данската Управа за безбедност на пациенти. Лицето беше ...
сите 531 | | | веќе видена

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сега Вардар има комплекс од Шкендија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: