Погледнете ја реакцијата на Гвардиола после неверојатното промашување на Агуеро

Манчестер Сити пред своите навивачи минатиот викенд го декласираше Челси со 6:0, а на натпреварот брилираше Серхио Агуеро. Аргентинецот забележа нов хет-трик, но на самиот почеток од натпреварот, Агуеро се посрамоти пред голот на Челси. Напаѓачот на Сити се најде буквално пред празен гол, но сепак успеа да промаши. Реакцијата на Пеп Гвардиола беше непроценлива. Aguero miss and Pep Guardiola doing a Murty !!! pic.twitter.com/DQTGLEBNPy — Pete1967 (@MccruddenPeter) February 10, 2019
| | веќе видена | слични

Манчестер сити планира ремонт наредното лето на тимот, а Пеп Гвардиола најави дека Фернандињо е одличен фудбалер, но ќе мора да му биде пронајдена замена наскоро. Англиските медиуми шпекулираат дека „Граѓаните“ веќе ја пронашле неговата замена, па очигледно Сити ќе троши повторно „луда“ сума за ново засилување. Еден од најдобрите фудбалери на Атлетико Мадрид, Саул Нигез, е голема желба на Гвардиола, кој сака да го ангажира наредното лето, а Сити ќе мора да плати дури 130 милиони евра, а притоа сигурно ќе му биде понуден и богат договор на талентираниот фудбалер. Така би можел да се случи уште еден одличен трансфер меѓу двете екипи, откако претходно англискиот клуб го ангажираше Серхио Агуеро, кој стана еден од најдобрите фудбалери во Премиерлигата.
| | веќе видена | слични
2 копии

Манчестер Сити и понатаму е жив, конкурентен во сите четири натпреварувања (Премиер лигата, Лига Купот, ФА Купот, Лигата на шампиони), па еден од најискусните играчи во тимот Серхио Кун Агуеро верува дека тој и соиграчите можат да испишат нова историја и да ги освојат пехарите во сите конкуренции. Клубот од „Итихад“ е на првото место во првенството, во Лига Купот ќе игра во финалето против Челси, вчера ја мина петтата рунда во ФА Купот, додека пак ќе излезе на мегдан со Шалке во осминафиналето на ЛШ. -Ако во оваа фаза на сезоната имате шанса да ги освои сите четири титули, тоа значи дека добро ви оди. Се надевам ќе се случи, Јас сум амбициозен и морате да имате високи цели. Знам дека никој тоа не го направил досега и сакам ние да влеземе во историјата. Сакам да бидам играчот кој ќе постигне гол во сите финалиња. Овој тим на Сити има капацитет се да освои, па тоа е нашиот предизвик, -порача аргентинскиот напаѓач.
| | веќе видена | слични

Победа од 13:0 на Џенова над Мињанего во пријателскиот дуел одигран денеска. Горан Пандев постигна три гола во оваа победа, и со тоа имаше успешна генералка пред мечот со неговиот поранешен клуб Лацио на домашен терен. Пандев влезе во игра во вториот дел од средбата и во 58, 75 и 90. минута го комплетираше својот „хет-трик“.
| | веќе видена | слични

Аргентинецот Серхио Агуеро, напаѓачот на фудбалскиот премиерлигаш Манчестер сити постигна три гола на мечот против Челси (6-0), што е 15-ти хет-трик за него, 11-ти во Премиер-лигата со што, пак, се израмни со доскорешниот рекордер во оваа категорија, Алан Ширер. Агуеро постигна хет-трик и на минатиот меч дома, против Арсенал (3-1), првиот фудбалер по Дидие Дрогба во 2010-та кому му успеало тоа. Роби Фаулер, поранешниот напаѓач на Ливерпул, постигна девет хет-трика во Премиер-лигата, Мајкл Овен (Ливерпул), Хари Кејн (Тотенхем) и Тиери Анри (Арсенал) по осум итн.
| | веќе видена | слични

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 357 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 219 | | | веќе видена

Зоран Заев бил и премиер и обвинител и врховен судија, обвини Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, кој објави аудио снимка, за која тврди дека датира од мај ...
сите 147 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 135 | | | веќе видена

На 21.02.2020 во 16,23 часот на ул.„Сава Ковачевиќ“ полициски службеници од Полициска станица Кисела Вода го лишиле од слобода В.С.(47) од Скопје, инаку лице ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Погледнете ја реакцијата на Гвардиола после неверојатното промашување на Агуеро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: