Запознајте го Нинџа: Стримерот кој заработува милиони долари играјќи „Fortnite“


Најпопуларната видеоигра во светот за некого е само занимација и пополнување време, но за Нинџа тоа е платформа за огромна годишна заработка. Тој за кратко ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запознајте го Нинџа: Стримерот кој заработува милиони долари играјќи „Fortnite“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: