Eвропско посредување за Kосово

Заврши состанокот меѓу Роберт Купер - посредникот на ЕУ во дијалогот Белград – Приштина, и претставниците на српската влада, кој се одржа зад затворени врати ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Косовскиот премиер Хашим Тачи изјави дека нема да се откаже од намерата да ја прошири власта на Приштина на северот на Косово и додаде дека никој нема да го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Седумдесет и седумгодишна жителка на Делчево е хоспитализирана откако по направените тестирања кај неа е утврдено присуство на Ковид-19. Ова денеска го потврди ...
сите 694 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Eвропско посредување за Kосово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: