Се урива „Космос“ на Фијат Цановски

Фијат Цановски има платено само три рати за комуналии и затоа извршители веќе ја активирале хипотеката која пратеникот ја дал како залог дека ќе ги плати ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Хипотеката од речиси 11 милиони евра на Фијат Цаноски за објектот „Космос“, му е активирана од страна на Град Скопје и општина Гази Баба. Според податоците на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 257 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА 88 ИНФИЦИРАНИ И 6 ПОЧИНАТИ Во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 23 -Куманово ...
сите 587 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се урива „Космос“ на Фијат Цановски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: