САД: Продолжува конгресната криза за буџетското задолжување

2 копии

Тој договор ќе им овозможи на САД да избегнат катастрофа заради неможност да ги отплатат своите долгови и намалување на дефицитот. Американскиот претседател во ...
| | веќе видена | слични

"Постигнат е договор помеѓу администрацијата на претседателот на САД Барак Обама и републиканците за зголемување на лимитот за задолжување на државата за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Администрацијата на американскиот претседател Барак Обама и републиканското мнозинство во Конгресот на САД минатата ноќ постигнаа „историски договор“ за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Поради наглото зголемување на бројот на заразени лица, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, прогласи неработни денови од 15 до 19 јуни, кои ќе им бидат ...
сите 661 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 409 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД: Продолжува конгресната криза за буџетското задолжување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: