Костадинов: Едвај 20 пратеници гласаа за интерпелацијата на Димитров


2 копии

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов во Собранието изјави дека едвај 20 пратеници гласале за интерпелацијата на министерот за надворешни работи, Никола ...
| | веќе видена | слични

Одлука е донесена на централниот одбор да се овласти ИО дали да се оди на предвремени парламентарни избори или не. Силни се аргументите и за одење на ...
| | веќе видена | слични

Костадин Костадинов во дебатниот магазин на ТВ21 вечерва рече дека Мицкоски бара предвремени парламентарни избори само за да си ја исчисти пратеничката група. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од ВМРО-ДПМНЕ и понатаму се на став дека Димитров треба да си поднесе итна и неотповиклива оставка.Доколку СДСМ смета дека Никола Димитров ужива поддршка кај ...
| | веќе видена | слични

Политичар кој се срами од сопствениот народ не смее да има никаква функција, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Костадин Костадинов, портпарол ...
| | веќе видена | слични

Наместо да се посветат на реформите што се во интерес на граѓаните, пратениците во Собранието изгубија цел еден ден за да расправаат за антизападните желби на ...
| | веќе видена | слични

Уште еден пораз за антизападниот Мицкоски од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ. Едвај 20 пратеници гласаа за интерпелацијата на министерот Димитров. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадинов: Едвај 20 пратеници гласаа за интерпелацијата на Димитров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: