Јелена Розга го остави срцето во новата балада „Мојата пролет“


Хрватската поп-дива Јелена Розга денеска премиерно ја претстави песната и видеото за нејзината најнова балада насловена „Моје прољеће“, со која ќе се претстави ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот музичар Стјепан Хаусер беше неколку години во сериозна врска со популарната пејачка Јелена Розга, која ја крунисаа со свршувачка. И токму кога ...
| | веќе видена | слични

Американката Лола Астанова, родена во Узбекистан, го освои светот на класичната музика. Лола поради својот изглед е присутна и во светот на модата, филмот, па ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Хрватската пејачка Јелена Розга се отвори пред Јована Јанковиќ, сопругата на пејачот и композитор Жељко Јоксимовиќ. Во Утринската програма на ТВ „Прва“ во ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Јелена Розга на доделувањето на наградата MAC во Белград пееше песна поради која се расплака на сцената. Во еден момент таа не можеше да ги скрие ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Хрватската поп дива Јелена Розга на доделувањето на регионалните музички МАЦ награди вчеравечер, 29 јануари 2019 во Штарк арената во Белград со солзи во очите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тука сме пред она што треба да е брана Конско, можам да кажам дека истата беше проектирана во текот на 2016 година, беа одобрени средства и требаше да почне да ...
сите 507 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 130 | | | веќе видена

Според експертите овие бројки покажуваат дека неизвесност за победникот на изборите ќе биде до последниот глас. Политичкиот аналитичар, Александар Кржаловски ...
сите 152 | | | веќе видена

18 позитивни граѓани на ковид 19 се лекуваат во моментов на охридското инфективно одделение, 6 од нив се приклучени на кислородна поддршка. Иако бројката на ...
сите 238 | | | веќе видена

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери денеска во паркот Чаир се сретна со младите на кои им ги презентираше младинските политики и заложби за првите 100 ...
сите 193 | | | веќе видена

„Несомнено е дека чекор поблиску ова јас би рекол и курцијалниот исчекор наш, остварување на стратешката цел да бидеме земја членка на ЕУ, исклучително битно е ...
сите 145 | | | веќе видена

ЗАСЕГА НЕМА ЗАТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ КОН СРБИЈА И КОСОВО Комисијата за заразни болести претпладнево имала комуникација со претставници на околните земји и до ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јелена Розга го остави срцето во новата балада „Мојата пролет“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: