Парното поскапо за 3,13 проценти

2 копии

Граѓаните кои се снабдуваат од скопската Топлификација од август ќе плаќаат поскапо парно за 3,13 отсто, цената на Скопје Север ќе се зголеми за 0,46 отсто ...
| | веќе видена | слични

Иако основното правило на пазарната економија би требало да биде „ако сакаш поголем промет, дај попуст“, одлуката на РКЕ, со која парното поскапи за 3,13 отсто ...
| | веќе видена | слични

Од 1 август за корисниците на АД „Топлификација“ парното ќе поскапи за 3,13 отсто. Вака вчера одлучи Регулаторната комисија за енергетика на својата редовна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Фросина Ременски, една од четворицата кандидати за претседател на СДСМ претпладнево објави фотографија со изборен постер како Кандидат бр.1. Централната ...
сите 450 | | | веќе видена

Луѓето кои претходно шиеја заштитни маски, почнаа да шијат и торби, откако цената на кесите скокна на 15 денари, со цел да се дестимулира нивната употреба. ...
сите 202 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Многу контроверзии во јавноста подигна гала вечерта одржана во Париз на 24 ноември на која се додели Златната топка. Престижното признание кое заминува во ...
сите 254 | | | веќе видена

Поминаа 11 дена од сообраќајна несреќа во Бугарија, а криминалната и неспособна власт СДСМ – ДУИ молчат и ја прикриваат вистината за оваа голема трагедија во ...
сите 291 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 296 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Парното поскапо за 3,13 проценти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: