Тамара Тодевска ќе нè претставува на „Евровизија 2019“ во Тел Авив


Луѓето од културата, уметноста, популарната музика како наши најголеми амбасадори, со голем број контакти и претставувања надвор од границите на земјава, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вивиен Вествуд, Питер Габриел и Волф Алис се дел од 50-те британски уметници кои побараа овогодишниот Евросонг наместо во Израел да се одржи во некоја друга ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секоја недела во емисијата „Еден на еден“ со Жаре можете да гледате гости од регионалната музичка сцена, кои отворено зборуваат за својот приватен и јавен ...
| | веќе видена | слични

Откако МРТВ официјално соопшти дека годинава на „Евровизија“ ќе не претставува Тамара Тодевска сите се во очекување на тимот и песната со која што таа ќе не ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Ова е време кога се потребни силни, брзи одлуки, но одлуку донесени со многу знаење, со институционална соработка и секкао со многу работа. Владата предводена ...
сите 476 | | | веќе видена

Во Македонија како да згасна страста на граѓаните да слушаат тајно снимени разговори, попознати како „бомби“, за одредени субјекти во земјава, а меѓу нив и ...
сите 367 | | | веќе видена

Денес носителот на изборна единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска ја посети општината Гостивар и порача дека по доаѓањето на ВМРО-ДПМНЕ на власт ќе започне ...
сите 351 | | | веќе видена

Во Основното јавно обвинителство Скопје денеска Бојан Јовановски – Боки 13, продолжи со поднесувањето на кривични пријави на записник поврзани со предметите ...
сите 108 | | | веќе видена

Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска ...
сите 109 | | | веќе видена

Џафери пред младите членови и симпатизери на оваа партија попладнево на градскиот плоштад рече дека реална е можноста Македонија да има премиер албанец, ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тамара Тодевска ќе нè претставува на „Евровизија 2019“ во Тел Авив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: