Торнадо ја погоди Анталија, нашите се безбедни (видео)


Фудбалерите на Академија Пандев стигнаа до нова победа во подготвителниот период, славејќи во Анталија против прволигашот од БиХ, Младост Добој Какања со 1-0. ...
| | веќе видена | слични

Двата македонски прволигаши, Шкендија и Академија Пандев, денеска одиграа нерешено на зимските подготовки во Анталија против Сент Пелтен, односно Сабуртало. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ова се моменти кога се одлучува за иднината на нашите деца и внуци и затоа навистина овој пат треба да реагираме одлучно. Во минатото често пати повторувавме ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на српскиот Парламент, Ивица Дачиќ, без влакно на јазикот ги коментира тезите на премиерот Зоран Заев од интервјуто за бугарската информативна ...
сите 243 | | | веќе видена

Психопатолошката елита на власт во Македонија, владее само поради тоа што цело време наоѓа нови моменти како да го повреди македонскиот народ, а истовремено да ...
сите 114 | | | веќе видена

Лично разочарување за Меркел и неуспех за германското претседателство ќе биде ако Македонија не ги стартува преговорите во декември, вели Кнут Флекенштајн во ...
сите 452 | | | веќе видена

Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го заврши овде во ...
сите 52 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Торнадо ја погоди Анталија, нашите се безбедни (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: