Помпео: Елиот Ејбрамс ќе „воспоставува демократија“ во Венецуела


2 копии

Владите на државите на Европската Унија од идната недела ќе почнат да го признаваат Гуаидо како привремен претседател на Венецуела, но со користење на бирани ...
| | веќе видена | слични

Држави членки на Европската унија ќе почнат од идната недела да го признаваат Хуан Гуаидо за привремен претседател на Венецуела. Дипломати од ЕУ најавуваат ...
| | веќе видена | слични

Во блиска иднина не претстои воена интервенција во Венецуела, изјави денеска советникот во Белата куќа за прашања на национална безбедност, Цон Болтон. Во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

САД ја отфрлија понудата на Мексико, Уругвај и на Ватикан да посредуваат во дијалогот помеѓу претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, и водачот на ...
| | веќе видена | слични

Самопрогласениот привремен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо одби да отфрли прифаќање американската воена поддршка во услови на ескалирачка политичка ...
| | веќе видена | слични

Одлуката на Европскиот парламент да го признае Хуан Гуаидо за законски времен претседател на Венецуела може да предизвика граѓанска војна во државата. Тоа го ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозицијата и претседател на националното Собрание на Венецуела, единственото тело во земјата кое е под контрола на опозицијата, Хуан Гуаидо, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 381 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помпео: Елиот Ејбрамс ќе „воспоставува демократија“ во Венецуела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: