СДСМ со поделени ставови, без одлука за претседателски кандидат и предвремени парламентарни избори


2 копии

Извршниот одбор на владејачата СДСМ следната седмица ќе донесе одлука дали заедно со претседателските да се одржат и парламентарни избори, рече во петокот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од петокот, па наваму се шират различни дезинформации и информации околу спроведување на предвремени парламентарни избори. По одржувањето на ЦО на СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Дали да се оди на предвремени парламентарни избори и да се ризикува со губење на двотретинското мнозинство или да се одржат само претседателски со ризик од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

СДСМ не донесе одлука дали заедно со претседателските избори напролет ќе се одржат и предвремени парламентарни избори. На вчерашната седница на Централниот ...
| | веќе видена | слични

Раководството на СДСМ не донесе некоја конкретна одлука во врска со предвремените парламентарни избори за кои ВМРО-ДПМНЕ бара да се одржат заедно со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Централниот одбор на СДСМ вечерва не донесе конечна одлука дали владејачката партија е за предвремени парламентарни избори, но како што рече, генералниот ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски кажа дека на Централниот одбор на партијата била донесена одлука со која се дава овластување, одлуката дали ...
| | веќе видена | слични

Централниот Одбор донесе одлука да ја започне процедурата за избор на кандидат за Претседател на Република Македонија која ке заврши и ќе се комплетира со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ги повикуваме претседателот Пендаровски, премиерот и министерот за внатрешни работи лично да ги слушнат проблемите на Бугарите во Македонија на средба со нив, ...
сите 599 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 263 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 102 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ со поделени ставови, без одлука за претседателски кандидат и предвремени парламентарни избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: