Три дечиња болни од рак заразени со морбили

3 копии
4 копии

Морбилите се раширија и во Куманово. На Инфективна хоспитализирано е едномесечно бебе со Даунов синдром заразено со мали сипаници. На Клиниката болеста била ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Во текот на вчерашниот ден се регистрирани шест пациенти со морбили, соопшти Министерството за здравство. - На Клиниката за инфективни болести во моментот се ...
| | веќе видена | слични

Во последното деноноќие на Клиниката за инфективни болести биле прегледани шест пациенти со симптоми на мали сипаници (морбили), при што едномесечно бебе со ...
| | веќе видена | слични

До вчерасе регистрирани шест нови случаи на морбили, информира Министерството за здравство. – На клиниката за инфективни болести е хоспитализирано едномесечно ...
| | веќе видена | слични

Расправата за тоа дали треба да се вакцинираат децата не стивнува, а што се случува кога невакцинираните деца ќе се најдат во опасност од зараза, најдобро ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ги повикуваме претседателот Пендаровски, премиерот и министерот за внатрешни работи лично да ги слушнат проблемите на Бугарите во Македонија на средба со нив, ...
сите 596 | | | веќе видена

Бугарската фондација „Македонија“ денеска преку социјалните мрежи упати апел до сите Бугари во Скопје да дојдат во сабота на чествувањето од 151-годишнината од ...
сите 410 | | | веќе видена

При денешната посета во Битола, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа што власта вели дека зад ...
сите 283 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 314 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три дечиња болни од рак заразени со морбили

Од:
До кого (е-маил):
Порака: