ТОТРЕ: Уживаме во играта, во победите!


Двата македонски прволигаши, Шкендија и Академија Пандев, денеска одиграа нерешено на зимските подготовки во Анталија против Сент Пелтен, односно Сабуртало. ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Зоран Ѓоршоски Уффф. Вардар го плати долгот, Вардар го избегна срамот, Вардар сепак ја избегне суспензијата од УЕФА. Фановите може да здивнат, вардарци ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Освен тој, официјално во дресот на Шкендија која воедно се грижи и за иднината, се наоѓаат уште Берат Беќири и Зија Мерџани. 18-годишниот Бериша ја прифати ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ говореше за фамозната изјава на Заев која предизвика бурни реакции во јавноста. За ова беше пренесе и статусот на Милчин ...
сите 300 | | | веќе видена

Од изјавите на Заев дознаваме дека, сепак, имало преговори со соседна Бугарија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во статус објавен на социјалните ...
сите 375 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 279 нови случаи на ковид-19 во Скопје-279 и496 оздравени пациентиПочинати во ...
сите 299 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 134 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска продолжува со протести во 11 градови кои ќе започнат во 18 часот.Од партијата додаваат дека продолжуваме, заедно со народот против ...
сите 213 | | | веќе видена

До почетокот на оваа недела требаше да бидат завршени сите правни работи за да може поранешната болница „Мала Богородица“ да почне да ги прима првите пациенти ...
сите 501 | | | веќе видена

Од денеска се очекува одреден број доктори и медицински сестри кои работеле за војската, да се приклучат кон здравствениот персонал од јавните здравствени ...
сите 249 | | | веќе видена

Американскиот производител на вакцини „Новавакс“ денеска соопшти дека повторно го одложува почетокот на последната фаза од тестирањето на експерименталната ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТОТРЕ: Уживаме во играта, во победите!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: