Познати петорките за „Ол стар` натпреварот во НБА-лигата (фото)

Лос Анџелес Лејкерс ја загуби пресметката со Филаделфија 76, но дефинитивно домаќините го имаа потегот на натпреварот, потег кој сигурно ќе влезе во ...
| | веќе видена | слични

Најсилната кошаркарска лига на светот – НБА ги прогласи најдобрите играчи за минатата недела. МВП на Западната конференција е играчот на Оклахома сити, Пол ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Голден Стејт Вориорс убедливо ја доби пресметката со Индијана Пејсерс, дуел кој донесе неколку рекорди и моменти за памтење. Стеф Кари даде шест ...
| | веќе видена | слични

Оклахома Сити Тандер ја доби дерби пресметката со Милвоки Бакс (118-112), а за тоа големи заслуги имаше Пол Џорџ кој реализираше дабл-дабл учинок од 36 поени и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Ол-стар“ викендот во НБА традиционално ветува многу емоции, а овогодинешниот натпревар во шут од далечина ќе биде навистина неверојатен, откако браќата Кари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Не е целосно јасно што ги мотивирало Франција и Макрон да ја одбијат Македонија и Албанија во проширувањето на Европската унија на последниот самит- истакнува ...
сите 1087 | | | веќе видена

Во текот на следните денови, лидерите на ЕУ ќе одлучат дали ќе и се одобри на Велика Британија уште едно продолжување на рокот за излез од Унијата.Ова го ...
сите 431 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп е подготвен да употреби воена сила ако биде потребно, изјави државниот секретар Мајк Помпео. Кризата се создаде по ...
сите 507 | | | веќе видена

Малолетно девојче од Дебар со телесни повреди е пренесена во болницата Св Еразмо во Охрид откако во неа удрил возач со автомобил. По несреќата сторителот ...
сите 232 | | | веќе видена

Од денес Заев е премиер во оставка. Неговата влада формално ќе заврши во јануари, меѓутоа изборната кампања е веќе почната. Со државнички потег Пендаровски за ...
сите 96 | | | веќе видена

Заменик-министерот за здравство Асим Муса се уште не поднел оставка од функцијата, иако пред една недела го најави тоа на прес коференција во Владата, откако ...
сите 26 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познати петорките за „Ол стар` натпреварот во НБА-лигата (фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: