Леброн и Адетокумбо како капитени ќе ги предводат ѕвездите на Ол-стар пресметката во Шарлот


Леброн Џејмс од Лос Анџелес Лејкерс и Јанис Адетокумбо од Милвоки Бакс ќе ја имаат улогата на капитени на овогодинешната Ол-стар битка на која домаќин е ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

После повеќе од еден месец Леброн Џејмс се врати на паркетот и ги одведе ЛА Лејкерси до победа од 123:120 после продолженија против градскиот ривал Клиперси. ...
| | веќе видена | слични

На Лос Анџелес Лејкерс му оди лошо без услугите на Леброн Џејмс (6-11), но клубот од Калифорнија не сака да ризикува и нема намера предвреме да ја врати ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Моншалан рече дека не е дојдена да стави вето на одлуката на министрите ,туку дека е потребно да се реформира процесот на почеток на преговори за идните земји ...
сите 893 | | | веќе видена

Заменик министерот за здравство се повлече од функцијата. Оставката на Асим Муса доаѓа откако албански новинари објавија видео во кое тврдат дека заменикот ...
сите 113 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Елиф Елмас полека прераснува во лидер на македонската фудбалска репрезентација заедно со неуништливиот Горан Пандев, а добрите настапи кои ги имаше во ...
сите 182 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Леброн и Адетокумбо како капитени ќе ги предводат ѕвездите на Ол-стар пресметката во Шарлот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: