Вестбрук „испука“ трипл дабл во новата победа на Оклахома, Голден Стејт гази се пред себе (Видео)


Тимот на Оклахома Сити Тандер ја спаси честа на домашните екипи на четирите мечеви кои рано утрово се одиграа во НБА лигата. Кошаркарите на Оклахома не ...
| | веќе видена | слични

Од осумте мечеви во НБА лигата се одбраа најдобрите и најквалитетните десет потези кои ги предводи ѕвездата на Минесота Тимбервулвс, Карл Ентони Таунс. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Српскиот кошаркар, Никола Јокиќ имаше уште една извонредна партија, овој пат Денвер славеше на гостувањето кај Њу Орлеанс со 105:99, а тој запиша нов ...
| | веќе видена | слични

Минесота излезе како победник (99:97) во натпреварот со Мемфис, најинтересниот на НБА терените синоќа, кој беше решен по продолженија. Очајничкиот обид пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, на прес-конференцијата на која што заедно со претседателот на Владата Оливер Спасовски и со д-р Владимир Микиќ од ...
сите 657 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Општинските кризни штабови ќе определат маркети од каде ќе се обезбедуваат само најнеопходните намирници, а економските оператори кои се регистрирани да вршат ...
сите 298 | | | веќе видена

Починаа четири нови пациенти заболени од коронавирусот, пишува Алсат.Според нашите информации станува збор за пациенти од Куманово, Лабуништа (струшко), ...
сите 178 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вестбрук „испука“ трипл дабл во новата победа на Оклахома, Голден Стејт гази се пред себе (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: