Вориорс девет во низа, 15-ти трипл-дабл за Вестбрук сезонава


6 копии
2 копии

Српскиот кошаркар, Никола Јокиќ имаше уште една извонредна партија, овој пат Денвер славеше на гостувањето кај Њу Орлеанс со 105:99, а тој запиша нов ...
| | веќе видена | слични

Минесота излезе како победник (99:97) во натпреварот со Мемфис, најинтересниот на НБА терените синоќа, кој беше решен по продолженија. Очајничкиот обид пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високата претставничка за надворешна политика на ЕУ во заминување, Федерика Могерини, оцени дека одложувањето на одлуката на Европскиот совет за отворање ...
сите 938 | | | веќе видена

Франција и некои други земји проширувањето на Европската унија го гледаат како товар, а не како приоритет, вели пратеникот Антонијо Милошоски за Франкфуртер ...
сите 404 | | | веќе видена

Евакуацијата е дел од спогодбата со Турција постигната со посредство на Соединетите држави. Според овој договор, турските сили воведоа петдневно примирје на ...
сите 666 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

Со викотници и удирање по маса Лидерот на ДУИ Али Ахмети изрази незадоволство и лутуна дека лидери и претставници на пет партии на Албанците седеле на ...
сите 149 | | | веќе видена

Реномираниот BBC пишува за најавените предвремени парламентарни избори, цитирајќи го Заев дека „Ние сме жртви на историската грешка на ЕУ“. Во написот на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вориорс девет во низа, 15-ти трипл-дабл за Вестбрук сезонава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: