На списокот Шекеринска, Селмани, Спасовски – листа на СДСМ со кандидати за можен Претседател


РАДМИЛА ШЕКЕРИНСКА, НИКОЛА ДИМИТРОВ, ИМЕР СЕЛМАНИ, ОЛИВЕР СПАСОВСКИ, ДЕНКО МАЛЕВСКИ, СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ, ТЕУТА АРИФИ, ТАКИ ФИТИ. Според изворите на ТВ21, ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на партијата вели дека Извршниот одбор како највисоко партиско тело во следниве денови ќе се состане и ќе ја донесе одлуката. Предвид, вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија е во предворје на шестите по ред претседателски избори од осамостојувањето до сега. Јавноста ги очекува кандидатурите за шеф на државата. Од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Резултатите од внатрепартиската анкета која СДСМ ја спроведува меѓу граѓаните за да оцени кој од кај нив има најголем рејтинг за да биде кандидат за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 502 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 243 | | | веќе видена

Во тек е медицинско опремување на објектот (на поранешната гинеколошка болница „Мала Богородица“, сегашен хотел „Ибис Стајлс“), што Клиничката болница ...
сите 155 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

-Во Бугарија има големо негативно чувство за Македонците. Тие сметаат дека многу малку правиме за Договорот за добрососедство“, изјави во „Клик Плус“ на Тв 21 ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На списокот Шекеринска, Селмани, Спасовски – листа на СДСМ со кандидати за можен Претседател

Од:
До кого (е-маил):
Порака: