Вкупно 75 лица заразени со морбили


2 копии
7 копии

Министерство за здравство, Агенција за лекови и „Македонија лек“ молчат колку и дали од вакците со спорните декларации се искористени. Пресинг ТВ веќе неколку ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Макфакс“ и денес не доби дозвола да ги сними вакцините со погрешен датум складирани на депото на „Макдонијалек“. За да се расчисти дилемата во јавноста дали ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здравствената состојба на пациентите кои се заразија со мали сипаници е под контрола и преземени се сите можни мерки да се спречи понатамошно ширење на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство реагира на прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ.„Здравствената состојба на пациентите кои се заразија со морбили (мали сипаници) е под ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство и понатаму тврди дека вакцините кои се појавија со изминат рок на траење, биле исправни. Настојуваат дека погрешните декларации ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Агенцијата за лекови и „Македонијалек“ ги кријат МРП вакцините со погрешен датум на декларацијата кои треба да бидат уништени. За да се расчисти дилемата во ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД) донесе решение да се уништат вакцините против морбили кои беа со погрешни декларации, но како што велат се ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 25. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Во Охрид нема регистрирани случаи на заболени од морбили или мали сипаници, а пронајдените дози вакцини со погрешно залепени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 435 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 203 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 159 | | | веќе видена

Пред два дена министерот за здравство Венко Филипче го најави новиот пакет мерки кој во наредните денови ќе и биде претставен на јавноста, а кој вклучува ...
сите 177 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 37 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вкупно 75 лица заразени со морбили

Од:
До кого (е-маил):
Порака: