Големо невреме го прекина тестот на Шкендија со Грасхоперс, при водство од 2-0 на тетовци


Шкендија не успеа да го заврши првиот пријателски натпревар за време на подготовките во Анталија, Турција, поради големо невреме кое го зафати „Ројал спорт ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот прволигаш Работнички веќе неколку дена е во Анталија и се подготвува за пролетниот дел од првенството. Условите за работа во хотелот „Миракл“ и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Освен тој, официјално во дресот на Шкендија која воедно се грижи и за иднината, се наоѓаат уште Берат Беќири и Зија Мерџани. 18-годишниот Бериша ја прифати ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова на Македонија“, денеска заедно со останатите опозициски партии Алијанса и Алтернатива и Левица, поднесе ...
сите 341 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 138 | | | веќе видена

Есенскиот бран на Ковид -19 зема се поголем замав. Бројот на заболени расте, а државите воведуваат порестриктивни мерки во обид да го спречат ширењето на ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Големо невреме го прекина тестот на Шкендија со Грасхоперс, при водство од 2-0 на тетовци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: