Пуштен патот Градско – Прилеп, се вози само по една лента

4 копии
5 копии

Сообраќајот на патниот правец Прилеп – Македонски Брод кај планинскиот превој Барбарос, кој од 9.10 часот утрово беше во целосен прекин поради одрони, од 12.45 ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Блокиран патот Прилеп-Македонски Брод кај планинскиот превој Барбарос, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Патот е блокиран од 9 часот, а сега се појави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, на прес-конференција изјави дека партискиот потпретседател Мухамед Зекири заболел од корона вирусот додека бил на ифтар кај ...
сите 251 | | | веќе видена

Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од Институтот за јавно здравје за МИА изјавиле дека во ...
сите 597 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вчера, по седницата на Советот за безбедност, откри дека партиите биле блиску до договор за датум за избори, но последните два ...
сите 186 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 276 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена

На 15 јуни Грците ја отвораат туристичката сезона , прво за гости од 29 земји а потоа и за сите други. Затоа тие подготвија еден вид „туристички водичи така ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пуштен патот Градско – Прилеп, се вози само по една лента

Од:
До кого (е-маил):
Порака: